• Turkhane Logo

Bilim Kurulu Üyesi’nden korkutan açıklama: Singapur olma şansını kaybettik, İtalya olmayalım!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye’nin Singapur olma şansını kaybettiğini söyledi.

18:57 18 Mart 2020 Çarşamba
Bilim Kurulu Üyesi’nden korkutan açıklama: Singapur olma şansını kaybettik, İtalya olmayalım!
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, Türkiye’nin Singapur olma şansını kaybettiğini söyledi.Azap, “Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik. Bundan sonra tüm enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız.” ifadelerini kullandı. İtalya’da yeni tip koronavirüsten ölenlerin sayısı dün 345 kişi artarak 2 bin 503’e yükseldi.

 

Türkiye kritik olgu eşiği olan 100e ulaştı. Az test yaptığımızı, hastaların %20sinin hastaneye gelip tanı aldığı düşünürsek kritik eşiğe günler önce ulaşmış olmamız da olası. Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik. Bundan sonra tüm enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız. pic.twitter.com/3yYAxITvCs
— Alpay Azap (@AlpayAzap) March 18, 2020


Koronavirüs ile ilgili çalışmalar yürüten Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. Azap, Türkiye’nin kritik eşik olan yüzde 100’e ulaştığını söyledi. İşte Azap’ın o mesajı; “Türkiye kritik olgu eşiği olan 100’e ulaştı. Az test yaptığımızı, hastaların %20’sinin hastaneye gelip tanı aldığı düşünürsek kritik eşiğe günler önce ulaşmış olmamız da olası. Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik. Bundan sonra tüm enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız. Türkiye’nin bu salgını kontrol edebilecek sağlık alt yapısı, özveriyle çalışan bilgili ve deneyimli sağlık çalışanları olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımızın da desteği ile en az sayıda vaka ile bu salgını atlatacağımızı umuyorum.”

Son güncelleme: 18:57 18.03.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı