• Turkhane Logo

Babasından işkence gören Tuğba: “Bazen pencere, bazen de kumanda yüzünden dövdü”

19 yaşındaki Tuğba A., babası Muzaffer A’dan şiddet gördüğü görüntülerle ilgili konuştu. “Şiddet uygulama sebepleri değişebiliyor. En son görüntülerdeki şiddetin sebebi; salonun penceresinin açık kalmasıydı” dedi.

15:16 09 Ekim 2019 Çarşamba
Babasından işkence gören Tuğba: “Bazen pencere, bazen de kumanda yüzünden dövdü”
19 yaşındaki Tuğba A., babası Muzaffer A’dan şiddet gördüğü görüntülerle ilgili konuştu. “Şiddet uygulama sebepleri değişebiliyor. En son görüntülerdeki şiddetin sebebi; salonun penceresinin açık kalmasıydı” dedi.Babasından şiddet gören 19 yaşındaki Tuğba A, yaşadıklarını anlattı. Küçük yaştan beri annesiyle birlikte babasından şiddet gördüğünü söyleyen genç kız, son dayak olayında gittiği doktorun telkinleriyle şikayetçi olduğunu söyledi. Şikayet üzerine 10 gün uzaklaştırma alan baba Muzaffer A. sosyal medyada yayılan görüntüler üzerine yeniden gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

Tuğba A. yaşadıklarını şöyle anlattı: “Babam yıllardır bana şiddet uyguluyordu ama bu kadar ağır değildi. Ben küçükken anneme, daha sonra da bu şiddet bana yöneldi. Çocukluğumdan beri şiddet görüyordum. Ama gördüğüm şiddet nedeniyle bir yere şikayet edileceğini eskiden bilmiyordum o bilince sahip değildim.”
EKONOMİK AÇIDAN ONA BAĞLIYIM

Ekonomik açıdan babasına bağlı olduğu için şikayetçi olmadığını söyleyen genç kız, sudan sebeplerle işkence gördüğünü şu sözlerle anlattı:

”Şiddet uygulama sebepleri değişebiliyor. En son görüntülerdeki şiddetin sebebi; salonun penceresinin açık kalmasıydı. Babam yağmurdan dolayı kapatmak istedi. Annem ve benim kronik astımız, açık kalması gerekiyordu. Daha önce de kumanda sebebiyle süpürgenin borusuyla avucuma vurup, avucumu patlatmıştı. Sadece fiziksel şiddet vardı. Daha önce de anneme bıçak çekmişti. Videoda gördüğünüz görüntülerde Cumartesi günü yaşandı. Gördüğüm şiddet nedeniyle doktora gittiğimde doktor hastane beni karakola yönlendirdi gidip şikayetçi oldu ve 10 gün uzaklaştırma kararı verdiler.”

Kızı Tuğba A’ya yönelik dayak görüntüleri sosyal medyayı sallayan Baba Muzaffer A’nın adliyedeki işlemleri devam ediyor.
 

Son güncelleme: 15:16 09.10.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı