• Turkhane Logo

Azerbaycan'dan Ermenistan'a füze cevabı

Azerbaycan ile Ermenistan arasında devam eden gerginlikle ilgili yeni bir gelişme yaşandığı ifade edildi.

23:11 28 Eylül 2020 Pazartesi
Azerbaycan'dan Ermenistan'a füze cevabı
Azerbaycan ile Ermenistan arasında devam eden gerginlikle ilgili yeni bir gelişme yaşandığı ifade edildi.

sol.org.trde yer alan habere göre Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Ermenistan’ın çatışmalar sırasında İskender füzelerini kullanma olasılığı karşısında silahlı kuvvetlerin vereceği uygun yanıtı olduğunu belirtti.
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Jeyhun Bayramov, Ermenistan’ın çatışmalar sırasında İskender füzelerini kullanma olasılığı karşısında silahlı kuvvetlerin vereceği uygun yanıtı olduğunu söyledi.
Sputnik’in konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Bayramov, “Maalesef Ermeni tarafından her şey beklenebilir. Askeri açıdan verilecek karşılığın ne olacağı konusunda yorum yapmakta zorlanıyorum. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin buna verecekleri uygun yanıtı olduğundan eminim” diye konuştu.
Daha önce Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Artsrun Hovhannisyan, ülkesinin özellikle İskender füze sistemleri ve saldırı uçakları dahil olmak üzere cephaneliğinde bulunan silahları, ancak kullanımları çatışma mantığına uygun olması halinde kullanacağını açıklamıştı.
Ermenistanın Rusya Büyükelçisi Vardan Toganyan, Türkiyenin Dağlık Karabağda F-16 savaş uçaklarını kullanmaya başlaması halinde Ermenistanın İskender füzelerini devreye sokacağını belirtmişti. RİA Novostiye demeç veren Toganyan, Türkiyenin Azerbaycan ile Ermenistan arasında çatışmaya tam teşekküllü olarak dahil olduğunu, bölgeye silah ve askeri danışmanlar gönderdiğini öne sürdü. Türkiyeden yapılan açıklamaların geniş kapsamlı askeri faaliyetleri doğruladığını savunan Toganyan, Askeri yönetimin defalarca belirttiği üzere, Türk F-16lar Demoklesin kılıcı gibi Dağlık Karabağ halkının üzerinde durursa, İskender füzeleri dahil tüm tedbirler alınacak. Yani Ermeni ordusu güvenliği sağlamak için tüm cephaneliğini kullanmak zorunda kalacak diye konuştu. 

Son güncelleme: 23:11 28.09.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı