• Turkhane Logo

AKP'den Menzil'e otoyol!

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Menzil'e sağladığı ayrıcalıklı hizmet iddialarına bir yenisi daha eklendi. Menzil'e kadar uzanan bir otoyol inşâ edileceği belirtiliyor. Toprakları zorla ellerinden alındığını belirten civar köylüleri seslerini sosyal medyada yayınladıkları video ile duyurmaya çalışıyor.

19:22 02 Aralık 2019 Pazartesi
AKP'den Menzil'e otoyol!
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Menzil'e sağladığı ayrıcalıklı hizmet iddialarına bir yenisi daha eklendi. Menzil'e kadar uzanan bir otoyol inşâ edileceği belirtiliyor. Toprakları zorla ellerinden alındığını belirten civar köylüleri seslerini sosyal medyada yayınladıkları video ile duyurmaya çalışıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’da Menzil cemaatinin merkezi olan Menzil Köyü’nün yollarının çok iyi durumda olduğunu, ancak diğer ilçe merkezlerine giden yolların eski olup ulaşım sıkıntıları yaşandığını dile getirmişti. 
Adalet ve Kalkınma Partisinin (AKP) Menzile sağladığı ayrıcalıklı hizmet iddialarına bir yenisi daha eklendi. Menzile kadar uzanan bir otoyol inşâ edileceği belirtiliyor.
Çevre köylerdeki vatandaşlar Menzile otoyola video ile tepki gösterdi. 
Videoda, topraklarından zorla çıkarıldıklarını anlatan köylüler, devletin bu yol için acele kamulaştırma kararı verdiğini, ancak böyle bir şeye hiç ihtiyaç olmadığını aktarıyor.
MENZİLİN OTOBAN ZULMÜ VİDEOSUNU YAYINLADILAR
Böyle zulüm görülmedi: Menzilin otoban zulmü başlıklı videoda, Daha Adıyaman-Diyarbakır yolu hemen alt tarafından geçiyor. 3 yıl olmuş bu yola başlanalı. Daha yol yarılanmamış bile, ödenek olmuyor diye. Devlet bu yolu yapmıyor, gelmiş Menzil köyüne otoban yapıyor. ifadelerini yer veriliyor.  
Köylüler, Bizim topraklarımız zorla bizden gasp ediliyor. diyor.
“Adıyaman’ın Menzil köyüne yapılacak otoban için bizler topraklarımızı vermek istemiyoruz. Menzil Köyüne otoban yapılıyor. diyen köylüller, Türkiye’de başka bir köye otoban yapılmışlığı yok. Böyle bir şeye hiç ihtiyaç olmadığı halde, buradaki halk sesini çıkarmadığı için buradaki her şeyi reva görüyorlar. şeklinde konuşuyor.
Nakşibendi tarikatının kollarından birinin merkezi olarak Adıyamana 75 kilometre mesafede Menzil Köyü gösteriliyor. Cemaatin ismi köyün ismi ile birlikte telaffuz ediliyor.  
ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI ALINMIŞ, İMZA FORMALİTE
Yolun ihalesini alan firmanın imza istediğini, ancak imza vermeyeceklerini belirtmelerine rağmen kendilerine 20 Aralıkta yol çalışmasının başlayacağının söylendiğini aktaran köylüler, Yani oradaki imza, bir formalite. Devlet bu yol için acele kamulaştırma kararı vermiş. diyor. 
Köylüler şöyle devam ediyor: Halbuki burada böyle bir şeye ihtiyaç yok. Daha Adıyaman-Diyarbakır yolu hemen alt tarafından geçiyor. 3 yıl olmuş bu yola başlanalı. Daha yol yarılanmamış bile, ödenek olmuyor diye. Devlet bu yolu yapmıyor, gelmiş Menzil köyüne otoban yapıyor.
TÜRK PETROLLERİ SICAK SUYU MENZİLE AKITIYOR
Çevrede ne kadar su kaynağı varsa Menzil’e akıtılıyor. Türkiye Petrollerinin kazdığı kuyudan çıkan sıcak su, Menzil bunu 30 km öteden, gelip bunu Menzil’e akıttı. diyen köylüler, Buhara kaplıcaları diye büyük büyük binalar inşâ ettiler orada. Köyünde barajlar kurulmuş. ifadelerini kullanıyor. 
 Videonun sonunda şu çağrıda bulunuluyor: Bizim topraklarımız zorla bizden gasp ediliyor. Bizim buna karşı koyacak gücümüz de yok. Bakın köyden bahsediyorum. Menzil için hastane yapıldı. Karakol kurduruldu.”

Son güncelleme: 19:22 02.12.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı