• Turkhane Logo

Adnan Oktar’ın Ankara’daki evlerinden 10 milyon dolarlık ‘fosil’ çıktı

Cezaevinde tutuklu bulunan Adnan Oktar’a yakın isimlere ait olduğu öne sürülen Ankara’daki iki evde 10 milyon dolar değer biçilen 879 adet ‘fosil’ ele geçirildi. Fosillerin Maden Tetkik Arama Müzesine teslim edileceği belirtildi.

14:52 21 Ekim 2020 Çarşamba
Adnan Oktar’ın Ankara’daki evlerinden 10 milyon dolarlık ‘fosil’ çıktı
Cezaevinde tutuklu bulunan Adnan Oktar’a yakın isimlere ait olduğu öne sürülen Ankara’daki iki evde 10 milyon dolar değer biçilen 879 adet ‘fosil’ ele geçirildi. Fosillerin Maden Tetkik Arama Müzesine teslim edileceği belirtildi.Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, Adnan Oktar’a yakınlığıyla bilinen suç örgütü üyesi bir şüphelinin Pursaklar’daki dubleks dairesine operasyon düzenledi.

Polis, şüphelinin Türkiye’ye kaçak yollarla getirdiği ‘fosil’leri Pursaklar’daki dubleks bir evde sakladığını belirledi. Şüphelinin bunları örgütün maddi varlığını sürdürebilmesi için piyasaya süreceği bilgisi üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, örgüte ait bir ikamete yaptıkları operasyonda 802 parça bitki ve hayvan fosili ele geçirdi. Operasyonda örgüt üyeliğinden cezaevinde tutuklu bulunan O.B.Y. ve ikamet sahibi H.K’ye adli işlem yapıldı.


PİYASA DEĞERİ 10 MİLYON DOLAR

Soruşturmanın derinleştirilmesiyle farklı bir adreste de yine aynı tarihi değere sahip fosillerin bulunduğu tespit edildi. Söz konusu evde yapılan aramalarda ise 77 parça bitki ve hayvan fosili ile çeşitli hayvanlara ait kafatası fosilleri ele geçirildi. Operasyon kapsamında suç örgütü üyeliğinden cezaevinde tutuklu bulunan H.F.M ile ikamet sahibi Y.Ö’ye adli işlem uygulandı. Operasyonlarda ele geçirilen ve fosil olduğu belirtilen 879 parçanın piyasa değerlerinin yaklaşık 10 milyon dolar olduğu öne sürüldü.

Son güncelleme: 14:52 21.10.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı