• Turkhane Logo

‘Polis kırdığı kapıları iktidar yakınlarına tamir ettiriyor’

HDP Batman Milletvekili Tiryaki polisin gözaltı için gittiği evlerin kapılarını 10 saniye beklemeden kırdığını ve iktidara yakın kişilere yaptırdığını söyledi.

20:52 14 Aralık 2019 Cumartesi
‘Polis kırdığı kapıları iktidar yakınlarına tamir ettiriyor’
HDP Batman Milletvekili Tiryaki polisin gözaltı için gittiği evlerin kapılarını 10 saniye beklemeden kırdığını ve iktidara yakın kişilere yaptırdığını söyledi.HDP Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, gözaltı işlemi için gidilen evlerde polislerin kapıları, açılmasını beklemeden kırdığını iddia etti. Tiryaki ayrıca polislerin kırdığı kapıların yine iktidara yakın birilerine yaptırıldığını savundu.

HDP Batman Milletvekili Tiryaki, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada son dönemde yapılan ev baskınları ve gözaltılara değindi. Tiryaki, polislerin gözaltı işlemi için gittiği evlerin kapılarının açılmasını beklemediğini ifade etti.


Tiryaki, “Son dönemde gözaltına alınmak için gidilen hiçbir evin kapısının açılması beklenmiyor. Tartışmasız istinasız bütün kapılar kırılıyor. 10 saniye beklenmiyor. Sonrada bu kapılar birilerine yaptırılıyor. Kime? Kapıları yapacak kişiler bile iktidara yakın. Gözaltına alınacak kişilerden bile parasal menfaat elde etmeye çalışan bir hükümet var” diye konuştu.

Son güncelleme: 20:52 14.12.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı