• Turkhane Logo

AKP'liler bile güvenmiyor!

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz hem Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hem de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçmeninin TÜİK'in rakamlarına güvenmediğini vurguladı.

19:58 16 Kasım 2019 Cumartesi
AKP'liler bile güvenmiyor!
Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz hem Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hem de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçmeninin TÜİK'in rakamlarına güvenmediğini vurguladı.

Avrasya Araştırma Merkezi, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK)in işsizlik verileri üzerine yaptığı anketle ilgili araştırmasını yayımladı.
Yüz yüze görüşme yöntemiyle 2 bin 60 katılımcı ile 2-12 Kasım tarihleri arasında yapılan anket 26 il ve bağlı mahallelerinde gerçekleştirildi.
HEM AKP HEM DE CHPLİ SEÇMENLER TÜİKE GÜVENMİYOR
Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz hem Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hem de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçmeninin TÜİKin rakamlarına güvenmediğini vurguladı.
Özkiraz, Seçmenler parti ayrımı olmaksızın hemen hemen aynı oranda geçim sıkıntısı çekiyoruz diyor. İşsizlik oranının çok yüksek olduğu, çalışanlarda gelirin diğer seçmenlere göre düşük olduğu Halkların Demokratik Partisi (HDP) secmenlerinde geçim sıkıntısı ve güven sorularında bu iki partiyi de geride bırakıyor. dedi.
TÜİKin açıkladığı enflasyon oranları gerçeği yansıtıyor mu? sorusuna cevap veren hen 100 kişiden sadece 7,7si Gerçek oranları yansıtıyor. cevabını verdi. 
100 KİŞİDEN 79UNA GÖRE GERÇEK ENFLASYON DAHA YÜKSEK
Gerçek enflasyonu TÜİKin ilan ettiği enflasyondan çok yüksek olduğunu belirtenlerin oranı 79,1. Yüzde 13,2 ise Bu konuda fikrim yok. dedi.
Sizce TÜİK işsizlik oranları gerçeği yansıtıyor mu? sorusuna mukabil, Gerçek işsizlik açıklanandan daha yüksek. ifadesini kullananların oranı ise yüzde 81,3 oldu.
İşsizlik yok, iş beğenmemek var. diyenlerin oranı yüzde 4,4 oldu. Yüzde 4,4lük kesim ise,Bu konuda fikrim yok. cevabını verdi.
Ankete katılanların yüzde 45,9u geçim sıkıntısı çektiğini kaydetti. Yüzde 38,1i ise Evet, geçinemiyorum. derken, Hayır, rahat geçiniyorum. diyenlerin oranı sadece yüzde 16.

Son güncelleme: 19:58 16.11.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı