• Turkhane Logo

O polis tutuklandı

Siyahi George Floyd'un boynuna dizini basarak ölümüne sebep olan polis memuru Derek Chauvin tutuklandı.

23:13 29 Mayıs 2020 Cuma
O polis tutuklandı
Siyahi George Floyd'un boynuna dizini basarak ölümüne sebep olan polis memuru Derek Chauvin tutuklandı.

Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Minnesota eyaletinin Minneapolis şehrinde elleri kelepçeli şekilde yerde yatan siyahi George Floydun boynuna dizini basarak ölümüne sebep olan polis Derek Chauvinin tutuklandığı bildirildi.

Silahsız siyahi Amerikalı George Floydun gözaltına alınırken ölümü sonrası görevine son verilen dört polisten biri olan Derek Chauvin tutuklandı. Chauvin, 25 Mayısta Floydun ensesine dizini bastırırken görüntülenmişti.
BİR KARAKOL KUNDAKLANDI
Floydun Nefes alamıyorum. derken görüntülenmesinin hemen akabinde hayatını kaybetmesi, ABDde infiale sebep oldu. Onlarca şehirde protesto gösterileri düzenlenirken, bir karakol kundaklandı.
Minneapolisteki protesto gösterilerini kontrol altına almak amacıyla Minnesota eyaletindeki Ulusal Muhafız birlikleri Minneapolise gönderildi.
2001den beri Minneapoliste polis olarak görev yapan ve Floydu öldüren 44 yaşındaki Derek Chauvinin kariyeri boyunca pek çok kez soruşturma geçirdiği, hakkında dosyalar tutulduğu ortaya çıkmıştı.
NBC Newsa göre, hakkında en az bir dava açılsa da Chauvin disipline sevk edilmedi ve hakkında herhangi bir idari işlem yapılmadı.

Son güncelleme: 23:13 29.05.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı