• Turkhane Logo

Polis, Harbiyeli Anneler’i yakalamak için otobüs durağına pusu attı

Çarşamba günleri Ankara’da eylem yapan Harbiyeli Anneler’den Melek Çetinkaya ile er annesi Fadime Akgül, Kızılay’a gitmek için bindikleri otobüsten indikleri anda polis tarafından gözaltına alındı.

14:55 09 Ekim 2019 Çarşamba
Polis, Harbiyeli Anneler’i yakalamak için otobüs durağına pusu attı
Çarşamba günleri Ankara’da eylem yapan Harbiyeli Anneler’den Melek Çetinkaya ile er annesi Fadime Akgül, Kızılay’a gitmek için bindikleri otobüsten indikleri anda polis tarafından gözaltına alındı.15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezası alan evlatları için her çarşamba günü Ankara’da eylem yapan annelerden Melek Çetinkaya ve Fadime Akgül, Kızılay’da otobüsten iner inmez polisin müdahalesiyle karşılaştı. Gözaltına alınan iki kadın, apar topar polis aracına bindirildi.

Hiçbir şey yapmadığı halde gözaltına alındıklarını söyleyen Melek Çetinkaya bu duruma tepki gösterdi.


Çekinkaya şunları söyledi:

BENİ TANIYIP GÖZALTINA ALDILAR

“Arkadaşlarla buluşmak için otobüsle Kızılay’a geldim. Hiçbir şey yapmadığım halde, üzerimde tişört yok bir şey yok, beni tanıyıp gözaltına aldılar. Yeter artık bu hukuksuzluk bitsin.  Lütfen bize sahip çıkın artık. yeter ben bıktım. Böyle bir zulüm olamaz, yettiniz artık. ben Kızılay’a adım atamıyorum, gözaltına alıyorlar beni. Olay yerine gitmemişim, tek kelime etmemişim. Bu neyin gözaltısı. Çantamda hiçbir şey yok çocuğuma ait. Ne savunma, ne tişört.”

Melek Çetinkaya, 15 Temmuz’dan sonra Köprü Davasında yargılanan ve müebbet hapis cezasına çaptırılan Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi. Fadime Akgül ise İBB davasında yargılanan ve yine müebbet hapis cezasına çarptırılan er Yasin Akgül’ün annesi. Yasin Akgül’e o gece halka kurşun sıkmadığı için komutanı tarafından ayağından vurulmasına rağmen bu ceza verilmişti. Er 15 Temmuz olduğunda 2,5 aylık erdi.

  Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya

sokağa çıkar çıkmaz gözaltına aldılar, hiç birşey yapmadım. Yeter artık bu ne ZULÜMDÜR,

LÜTFEN BİZE SAHİP ÇIKIN@Melekcetinkay76 pic.twitter.com/kbgIR15iOO — 15Temmuz.info (@15temmuzinfo) October 9, 2019
 

Son güncelleme: 14:55 09.10.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı